Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Wnioski z debat zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

 

Na stronie programu "Młodzież w działaniu" pojawiły się wnioski z debat organizowanych z okazji Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który miał miejsce w maju tego roku.

 

Link do artykułu.


Natomiast poniżej możecie przeczytać co program "Młodzież w działaniu" napisał o naszej akcji:

 

 

Łódź


Organizator: Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO


Dość często jest tak, że studenci w czasie studiowania są bierni i nie chce im się angażować, poszukiwać nowych możliwości rozwoju. Brakuje też inspiracji dla tej grupy np. spotkań z osobami, którym się udało, które miały ciekawy pomysł – przedstawicielka Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My.

Młodość rządzi się własnymi prawami – młodzi ludzie często palą się do wielu spraw, oczekują rezultatów od razu, szybko się nudzą. Brak doświadczenia i konkretnych umiejętności, niedostatek funduszy, rozmaite stereotypy wpływają na strach przed rozpoczęciem działania. Młodzież kończąca studia powinna posiadać większą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości (niezależnie od obranego kierunku), przedsiębiorczość ta powinna być też wspierana przez instytucje państwowe. Należy pamiętać, że nieocenionym wsparciem w zdobywaniu umiejętności są stypendia od organizacji pozarządowych, Unii Europejskiej, firm lub sponsorów, a także staże i praktyki.

Debatujący zauważyli także duże potrzeby Łodzi w kwestii ekologii i infrastruktury – według nich kwestie te nie powinny być rozpatrywane osobno. Jak powiedział jeden z uczestników spotkania: „Ekologia, jak żadna inna dziedzina wiedzy, dotyczy każdego aspektu życia”. Potrzebne są parki, ścieżki rowerowe, inwestowanie w „zieloną” energię, a w Łodzi działa bardzo wiele organizacji pozarządowych, dzięki czemu istnieje szeroka płaszczyzna możliwości zaangażowania się w życie miasta.

Rozdawaniu na łódzkich ulicach ulotek informujących o programie „Młodzież w działaniu” towarzyszył koncert, po debacie odbył się piknik, a uczestnicy projektu udawali, że zasypiają i budzą się w ramach flash-moba.