Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Wolontariat Seniorów z Włochami


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Wolontariat Seniorów z Włochami

PROGRAM SEKTOROWY GRUNDTVIG


w programie "Uczenie się przez całe życie"

(Lifelong Learning Programme - LLP) 2007 - 2013

 

Od sierpnia 2011 do lipca 2013 r. Fundacja FERSO, wraz z włoskim partnerem Fattoria Pugliese Diffusa  realizuje Projekt Wolontariatu Seniorów pt. "Senior Urban  Rural Environmentalists" w ramach programu Grundtvig. Jest on skierowany do osób w wieku 50+. W ramach projektu oferujemy m.in. dwa trzytygodniowe wyjazdy w charakterze wolontariuszy do naszego włoskiego partnera i zaangażowanie się w działania proekologiczne oraz obywatelskie. Wolontariusze w ramach projektu otrzymają wsparcie językowe, kulturalne i osobiste.

 

Polecamy STRONĘ INTERNETOWĄ organizacji Fattoria Pugliese Diffusa - naszego włoskiego partnera.

Na przełomie maja i czerwca gościliśmy trzyosobową reprezentację seniorów z partnerskiej organizacji Fattoria Pugliese Diffusa w Taurisano we Włoszech. Luigi Cuppone, Tecla de Maglie i Cosima Spedicato przybyli do Łodzi w ramach projektu "Senior Urban and Rural Environmentalists" (SURE) Programu Grundtvig.

 

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, poszukuje wolontariuszy posługujących się językiem włoskim, którzy wesprą wizytę trzech wolontariuszy seniorów z Włoch w ramach projektu wolontariatu seniorów „SURE”, który finansowany jest z programu Grundtvig.

Dostać się niemal ze środka Polski, czyli z Łodzi, na sam koniuszek obcasa włoskiego buta, nie jest łatwo. Trzeba najpierw dojechać do Warszawy, z W-wy polecieć samolotem do Rzymu, a z Rzymu znowu samolotem do Brindisi. Stąd do miejsca docelowego, czyli Leuki położonej  na południowym skraju Włoch, najlepiej pojechać samochodem, bo koleją się nie da...

 

W związku z Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 podzieliliśmy się naszymi dokonaniami na polu Międzynarodowej Wymiany Seniorów.

23 maja - 13 lipca 2012

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

 

 

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza na spotkanie z seniorami, którzy wrócili z trzytygodniowego pobytu we Włoszech w ramach  projektu "Senior Urban Rural Environmentalists" programu Grundtvig.

Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2012 (piątek) o godzinie 19.00 w siedzibie Fundacji, przy ul. Piotrkowskiej 85.

Wolontariusze seniorzy chcą podzielić się z nami swoimi wrażeniami i doświadczeniami z pracy we włoskiej organizacji pozarządowej. W programie m.in. pokaz zdjęć z południa Włoch przy akompaniamencie włoskiej muzyki. Wstęp wolny!

Za sprawą projektu, mającego na celu integrację i współpracę seniorów z krajów Unii Europejskiej na rzecz ekologii, zdrowego trybu życia i działań społecznych, Łódź odwiedzili wolontariusze z Włoch. Do Łodzi przyjechała trójka wolontariuszy z Włoch:  panie -  Lina Arcano ( l.70) i  Leda Schirinzi (l.57) oraz  pan Lino Fornelli (l.69).

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

 

"Włoska komedia" -


serdecznie zapraszamy na wieczór filmowy z naszymi wolontariuszami seniorami z Włoch. Na jeden wieczór sala Fundacji zamieni się w kino. Przy kawie i ciastkach obejrzymy włoską komedię i porozmawiamy z Włochami o ich kinie i poczuciu humoru. Film będzie wyświetlany w języku włoskim, z polskimi napisami. Wstęp wolny.


Data: Poniedziałek, 14.05.2012

Godzina: 17.00-20.00


Miejsce: Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO, ul. Piotrkowska 85, I piętro.

Należy wejść w bramę, i dojść prawie do końca, wejście do Fundacji jest po prawej stronie, tuż za salonem fryzjerskim. W razie problemów możecie dzwonić pod nr  426327977.

Wolontariat Seniorów we Włoszech – rozpoczynamy rekrutację

Fundacja FERSO zaprasza osoby w wieku 50+ do udziału w Wolontariacie Seniorów - trzytygodniowym programie wolontariackim we Włoszech. Program finansowany z budżetu Unii Europejskiej.

Nazwa projektu: "SURE – Senior Urban Rural Environmentalists", czyli “Seniorzy aktywni na rzecz ekologii na wsi i w mieście” - Wolontariat Seniorów w ramach programu Grundtvig

 

Partnerzy: Fundacja FERSO z Łodzi oraz organizacja Fattoria Pugliese Diffusa z Taurisano we Włoszech

 

Główna idea: Celem Wolontariatu Seniorów jest integracja obywateli Unii Europejskiej i włączenie nieaktywnych zawodowo seniorów w działania społeczne. Wolontariusze - seniorzy wezmą udział w akcjach edukacyjnych, działaniach promujących aktywną postawę obywatelską oraz włączą się w pracę międzynarodową w zakresie edukacji ekologicznej i dialogu międzypokoleniowego.