Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Wolontariat Seniorów z Bułgarią


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Wolontariat Seniorów z Bułgarią

PROGRAM SEKTOROWY GRUNDTVIG


w programie "Uczenie się przez całe życie"

(Lifelong Learning Programme - LLP) 2007 - 2013

 

Od sierpnia 2010 do lipca 2012 r. Fundacja FERSO, wraz z bułgarskim partnerem Ecomission 21st Century,  realizuje Projekt Wolontariatu Seniorów pt. "Senior Environmentalists" w ramach programu Grundtvig. Jest on skierowany do osób w wieku 50+. W ramach projektu oferujemy m.in. trzytygodniowe wyjazdy w charakterze wolontariuszy do naszego bułgarskiego partnera i zaangażowanie się w działania proekologiczne oraz obywatelskie. Wolontariusze w ramach projektu otrzymają wsparcie językowe, kulturalne i osobiste.

 

Polecamy STRONĘ INTERNETOWĄ naszego bułgarskiego partnera- organizacji Ecomission 21st Century.

 

Na początku listopada nasza trenerka i tłumaczka z rumuńskiego, Dana Solonean, odwiedziła naszego mołdawskiego partnera, organizację "Tinerii pentru dreptul la viata" z Kiszyniowa aby podsumować trwający od czerwca projekt „Wolontariat kluczem zmian społecznych w Mołdawii”.

W związku z Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 podzieliliśmy się naszymi dokonaniami na polu Międzynarodowej Wymiany Seniorów.

W kwietniu Fundacja FERSO, w ramach Wolontariatu Seniorów z Bułgarią, miała okazję gościć dwie wolontariuszki z organizacji partnerskiej, Ecomission 21st Century, z którą od 2010 roku realizujemy projekt „Senior Environmentalists”. Za jego pośrednictwem seniorzy mieli możliwość  aktywnego włączenia się w działania obywatelskie i ekologiczne.

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

 

Nasze nowe bułgarskie koleżanki. Zabawne momenty, bo usiłujemy rozmawiać po rosyjsku,

angielsku, ale najczęściej na razie po polsku.

 

Przywitanie na lotnisku w Sofii z Sonią Danchevą,
w domu czeka na nas gospodyni z gorącym posiłkiem.

W poniedziałek, 17 października o godz. 16.00 w siedzibie Fundacji FERSO przy ul. Piotrkowskiej 85 odbędzie się spotkanie z paniami, które przez trzy tygodnie września pracowały jako wolontariuszki w Lovech, w Bułgarii w ramach programu Grundtvig. W czasie spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o Wolontariacie Seniorów oraz możliwości uczestniczenia w przyszłorocznej wymianie z Włochami. Serdecznie zapraszamy!

Dysponujemy ograniczoną przestrzenią stąd na poniedziałkowe spotkanie należy zgłosić się wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub też dzwoniąc pod nr: 505 450 526

CZERWIEC 2011

W styczniu 2011 r. Fundacja FERSO zaprosiła do współpracy osoby 50+, aby wzięły udział w międzynarodowym wolontariacie seniorów. Trzy panie: Anna Jakubiec, Aneta Czajkowska i Barbara Maciejewska, które wyjechały do Lovech w Bułgarii w kwietniu przygotowały swoją relację z pobytu w organIzacji partnerskiej Fundacji FERSO - Ecomission (EKO-misja) z Lovech w Bułgarii.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji pań.


WRZESIEŃ 2011

Grupa trzech wolontariuszek seniorek przebywa właśnie w Lovech w Bułgarii. Panie współpracują tam z wolontariuszami w swoim wieku, a także z młodzieżą i z dziećmi. Już 22 września wezmą udział w obchodach Dnia Bez Samochodu. Wszystkie działania odbywają się w ramach projektu "Senior Environmentalists" - Wolontariat Seniorów Grundtviga. Zapraszamy do galerii zdjęć, a także do zakładki "Współpraca międzynarodowa" -> "Program Grundtvig", aby dowiedzieć się więcej o międzynarodowym wolontariacie seniorów i edukacji osób dorosłych.

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

WRZESIEŃ 2011

Grupa trzech wolontariuszek seniorek przebywa właśnie w Lovech w Bułgarii. Współpracuje tam z wolontariuszami w swoim wieku, a także z młodzieżą i z dziećmi. Już 22 września panie wezmą udział w obchodach Dnia Bez Samochodu. Zapraszamy do galerii zdjęć!


SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

WRZESIEŃ 2011

W sierpniu i wrześniu 2011 trwały przygotowania grupy seniorek do wyjazdu wolontariackiego w Bułgarii. Hala, Basia i Maria goszczone są przez cały miesiąc przez organizację partnerską Fundacji FERSO- Ecomission 21st Century z Lovech.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z przygotowań pań do wyjazdu: ostatnie szlify prezentacji multimedialnych, pakowanie prezentów dla Bułgarów i dobre rady od koleżanek, które pojechały do Lovech w kwietniu tego roku.

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a