Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
2007


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

2007

Program "Przemiany w Regionie" - RITA ("Region in Transition") jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Celem programu jest wsparcie demokratycznych i wolnorynkowych przemian w krajach byłego bloku wschodniego, przede wszystkim poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem.

Przeczytaj więcej o programie RITA "Przemiany w Regionie"

We wrześniu rozpocznie się współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi projekt "Młodzi odkrywcy świata".
Przez trzy miesiące zrealizowane zostaną serie warsztatów skierowane do 3 grup wekowych: "Tydzień Indiański" dla dzieci w wieku 5-11 lat (16.10-20.10), "Intercultural market" dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej (23.10-10.11). W czasie zajęć uczestnicy poznają tradycje i kultury pochodzące z różnych stron świata, ich wzajemny wpływa na siebie, podobieństwa i różnice. Celem jest kształtowanie postaw szacunku i tolerancji dla ludzi pochodzących z innych krajów oraz dla ich zwyczajów, pokazanie piękna tkwiącego w obyczajach i wartościach różnych narodów.
W ramach projektu zrealizowane zostaną też dwa całodniowe warsztaty dla nauczycieli (przedszkole i nauczanie początkowe, gimnazjum i liceum), którego celem jest promowanie edukacji wielokulturowej przy wykorzystywaniu metod aktywizujących.

Placówki zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do współpracy!

Zapisy przyjmują:
- zajęcia z dziećmi (liczba miejsc: 30 grup)
- zajęcia w gimnazjach i liceach (liczba miejsc: 20 klas)

Joanna PerkowskaNapisz Wiadomość +48 509 851 704 lub +42 632 79 77

W związku z nowym rokiem szkolnym, zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe z woj. łódzkiego do udziału w zajęciach edukacji ekologiczno- artystycznej dla dzieci "Mój Zielony Świat". Oprócz realizowanych do tej pory warsztatów, cieszących się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli i dziecie, zapraszamy na dwa nowe Święta – "Lnu i Wikliny" oraz "Wody".

Przeczytaj więcej o projekcie.

Dziecięce Święto Wody

W ramach programu całorocznej edukacji artystyczno-ekologicznej "Mój Zielony Świat" Fundacja FERSO, Poleski Ośrodek Sztuki, Greenway, Nowa Szkoła Sp.z.o.o., Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp.z.o.o. w Łodzi zapraszają dzieci w wieku 5-10 lat na warsztaty Dziecięce Święto Wody.

Przeczytaj więcej o warsztatach Dziecięce Święto Wody.