Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Akademia Makrobiotyczna


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Akademia Makrobiotyczna

 

 

Makrobiotyka co to takiego ?

Twórcą współczesnej koncepcji makrobiotyki jest Georges Oshawa, który stworzył przystępną wiedzę zrozumiałą dla społeczeństwa zachodniego. Najogólniej zawiera się ta koncepcja w zrozumieniu podstawowych praw rządzących przyrodą. Przekłada się to na życie człowieka, jego zdrowie, szczęście i samorealizację. Dużą uwagę poświęca się odżywianiu, gdzie są gotowe wskazówki i przepisy jak poprzez odżywianie polepszać jakość swego życia.

 

Twórcy Łódzkiej Akademii Makrobiotycznej odnoszą się do doświadczeń dwóch instytutów w Amsterdamie ? Holandia i Kiental ? Szwajcaria), które propagują ten styl życia od wielu lat. Odnoszą wiele sukcesów na polu zdrowotnym i społecznym. Poprzez bezpośredni kontakt  z tymi dwoma instytucjami zamierzamy sprawdzone najlepsze wzorce przenieść na grunt Polski i Łodzi.

 

Akademię współtworzą:

 

Stefan Poprawa - absolwent a następnie wykładowca Instytutu Makrobiotyki w Kiental, były wykładowca w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej. Naturopeuta specjalizujący się w masażu shiatsu. Artysta muzyk.

 

Agnieszka Barasińska-Daszkiewicz - biotechnolog, dietetyk/doradca żywieniowy. Od 3 lat pokazuje innym jak zyskać wymarzoną sylwetkę, poprawić zdrowie i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka. Masuje masażem Lomi Lomi Nui, dla relaksu wykonuje biżuterię z filcu oraz metodą decoupagu witrażowego.

 

Maria Gorlach - śpiewaczka operowa, tańczy flamenco oraz gotuje wg 5 przemian.

 

 

wigilia

 

Łódzka Akademia Makrobiotyczna dąży do:

 

- poprawy zdrowia społeczeństwa,

 

- zmiany stylu życia osób uczestniczących w projekcie ( polepszenie jakości stylu życia )

 

- uświadomienia ludzi, że właściwe odżywianie wpływa na ogólny stan zdrowia ( edukacja prozdrowotna z uwzględnieniem zdrowego  odżywiania )

 

- uświadamiania dzieci i młodzieży o istocie i  znaczeniu zdrowego odżywiania .

- łączenia ludzi ideą, która ma na celu stworzenie czegoś dobrego i smacznego, mniam, mniam?

 

Cele Akademii realizowane są poprzez niżej wymienione działania :

 

- co tygodniowe gotowanie w ramach Towarzystwa Obiadów Czwartkowych (wspólne  gotowanie zdrowych posiłków z elementami nauki przyrządzania potraw)

 

* różnorodna tematyka obiadów(rozmowy na temat jakości odżywiania oraz

społeczno-kulturowe)

 

* raz w miesiącu warsztat teoretyczno-praktyczny:

 

3 marca 2011-zapoznanie z zasadami kuchni wedyjskiej

 

17 marca 2011-zupa miso jako przeciwdziałanie powstawania choroby cywilizacyjnej  typu hipoglikemia

 

21 kwietnia 2011-praktyczna nauka przyrządzenia talerza makrobiotycznego oraz omówienie jego znaczenia dla naszego zdrowia

 

Planowane działania:

 

- zajęcia w szkołach dla nauczycieli, uczniów i rodziców

 

- obozy dla rodzin, młodzieży i dzieci

 

- współpraca z Wyższą Szkołą Pedagogiki Zdrowotnej (kierunku kształcenia w temacie zdrowego trybu życia)

 

- szkolenia i kursy tematyczne

 

obiad

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.