Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Edukacja dzieci


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Edukacja dzieci


To zespół doświadczonych, przygotowanych metodycznie i merytorycznie przez Fundację FERSO, pedagogów,

psychologów realizujących autorskie spotkania warsztatowe poruszające tematykę ściśle związaną z kulturą,

sztuką, tradycją i dziedzictwem kulturowym. Spotkania odbywają się na terenie Państwa placówek.

Czas trwania każdego spotkania to ok. 60 min.

 

Edukatorzy kultury

 

To cykl interdyscyplinarnych spotkań warsztatowych skupiających się na danym temacie. W trakcie 2,5 godzinnych

spotkań mają miejsce zajęcia m.in. teatralne, plastyczne, muzyczne i kulinarne. Dzieci mają szansę na spotkanie

się z wiedzą w sposób który najbardziej lubią poprzez ruch, działanie i doświadczanie. Ten magiczny świat

wyczarujemy dla Was na terenie Poleskiego Ośrodka Sztuki (ul. Krzemieniecka 2A)

 

Kot warsztaty

Kot warsztaty

Kot Piotrek to koci bohater opowiadań o przygodach ciekawskiego kota, zabierze on dzieci do krainy wyobraźni, gdzie codzienne życie jest pełne ciekawych przygód, gdzie będą miały okazję poznać kocią naturę, poczuć się kocurem i wziąć udział w zabawie z elementami teatrzyku lalek, w trakcie której wszystkie dzieci będą mogły wspólnie zagrać w przedstawieniu.

 

Turniej w którym odpowiedzi na pytania można szukać we własnej głowie ale przede wszystkim w książkach o pisujących niezwykłe przygody na szczytach gór całego świata.

Dzięki ciekawej tematyce i turniejowej rywalizacji młodzi uczestnicy zabawy uczą się posługiwać spisem treści, przypisami i opisami zdjęć. Poznają książkę i uczą się z niej korzystać. A przy okazji poznają bliżej zagadnienia związane ze wspinaczką wysokogórską poznają kultury innych narodów, oglądają zdjęcia i fragmenty filmów z wypraw w góry wysokie: Himalaje, Karakorum, Andy czy Alpy.

Zajęcia będą wykorzystywały treść książeczki pt. "Historia Łodzi dla dzieci"


Forma opowieści będzie inspirować dzieci do wspólnej zabawy w poznawanie historii naszego miasta. Wspólne wycieczki w krainę historii (Muzeum Kinematografii, Księży Młyn itp.) pokażą iż książka może być inspiracją do wspaniałej zabawy. W trakcie spotkania dzieci przeniosą się w czasie kilka razy najpierw by obejrzeć etiudę "Opowieść o Januszu" - jak powstała osada nad Łódką (teatr w walizce) by później wziąć udział w przedstawieniu "Przypowieść o Królu Bawełny".

Program zajęć będzie dostosowany do wieku uczestników.

Eko-Prezenty na Dzień Mamy - najpiękniejsze prezenty to te, które dzieci wykonują samodzielnie, specjalnie z myślą o własnej mamie. W czasie warsztatów plastycznych dzieci przygotowują prezent dla mamy (np. dekoracyjną buteleczkę, obrazek lub kartkę okolicznościową - technika do wyboru, m.in.: quilling, iris folding, collage itp.). Możliwe również przygotowanie innych prezentów na Dzień Mamy atrakcyjnymi technikami plastycznymi. (kwiecień/ maj 2013).

Informacje oraz rezerwowanie miejsc dla grup pod numerem telefonu :

507101427 - G. Zajfert

Zapraszamy do współpracy!