Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
2010


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

2010

LOVE IS IN THE AIR - 10 grudnia 2010, Jazzga, start: 21:00

wstęp wolny

Love is in the air and.. Love is in the city! Twórcy imprezy, kolektyw muzyczno-kulturalny, zaprasza na artystyczny kolaż w międzynarodowym towarzystwie wolontariuszy europejskich.


Atmosfery dopełnią tańcem: Jiggy Vibez, warszawski zespół taneczny, prezentujący najgorętszy dancehall, muzyką na bębnach: City Bum Bum, dźwiękami z płyt winylowych: Jam Vibez-raggamufin kolektyw oraz funkujący dj Jerem.

Wszystko to zgodnie z przyświecającą nam ideą najpiękniejszego z możliwych uczuć - miłością.Tego wieczoru każdy będzie mógł ją poczuć.

LOVE IS THE AIR to impreza finałowa europejskiego tygodnia wolontariatu. Wolontariat Europejski to program UE, dzięki któremu każdego roku tysiące młodych ludzi może skosztować życia i pracy za granicą (jako wolontariusze) i doświadczyć specyfiki innej kultury. Program wspiera wymianę kulturową i solidarność między ludźmi. Fundacja FERSO co roku gości u siebie kilkoro wolontariuszy europejskich. Jeśli chcecie ich poznać - zapraszamy 7 i 10 grudnia do Klubu Jazzga. A jeśli chcecie sami wziąć udział w Wolontariacie Europejskim - zajrzyjcie do zakładki Wolontariat Europejski na mlodziez.edu.pl

CITY BUM BUM

Zespół City Bum Bum powstał w 2004 roku z inicjatywy Wojtka Pęczka, założyciela pierwszej w Polsce szkoły perkusji zachodnioafrykańskiej o tej samej nazwie. City Bum Bum wykonuje tradycyjną muzykę Afryki Zachodniej, która jest nierozerwalnie związana z tańcem i ze śpiewem. Główne inspiracje zespołu to repertuar tradycyjnych rytmów ludu Malinke z regionu Hamana w Gwinei oraz muzyka baletowa i choreografie z Conakry. Każdego roku członkowie CBB odbywają podróż do źródeł sztuki w Afryce Zachodniej, gdzie czerpią wiedzę od mistrzów tradycyjnej muzyki i tańca. Zespół występował na wielu scenach z muzykami światowej klasy, m.in. z Seckou Keita z Senegalu (mistrz kory - zachodnioafrykańskiej harfy - i wirtuoz djembe), Oleg Kireyev Quartet (jazzowy zespół fenomenalnego rosyjskiego saksofonisty), Namory Keita (tradycyjny djembefola z wioski z Sangbarala w Gwinei). Grupa wiele razy występowała w Filharmonii Łódzkiej oraz na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Każdy koncert zespołu to barwne, żywiołowe, zapadające w pamięci widowisko, w czasie którego rytm, śpiew oraz taniec łączą muzyków i widownię.


JAM VIBEZ

Reprezentanci Łodzi, dźwigają ogromne ilości czarnych płyt organizując większość imprez w swoim mieście spod znaku reggae - raggamuffin - dancehall. Historia powstania soundu sięga wakacji 2005 roku. W nieistniejącej już pierwszej lokalizacji klubu Luka. Awiom (selektor), po odejściu z poprzedniego składu, spotyka na jednej z imprez DJ Kleeba. Tak po kilku wspólnych imprezach rodzi się idea Jam Vibez. Następnie, po paru miesiącach i ponad 50 imprezach do załogi dołącza Janek - glos Jam Vibez, obdarzony darem niesamowitego freestyle'u i improwizacji. Tak grają do dziś prezentując na imprezach w całej Polsce szeroko pojęty nurt reggae - głównie raggamuffin i dancehall przełomu lat 80/90. Konsekwentnie zdobywając swój własny styl i uznanie, uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Pojedynku Sound Systemów SOUND CLASH 2007 w Poznaniu, razem z Rass Bas, Tisztelet i Rainbow Hi-Fi. Obecnie Jam Vibez to najaktywniejszy łódzki skład (już prawie 200 imprez!), i co najważniejsze - trojka przyjaciół, dla których reggae to nieodłączna część życia. Na swoim koncie mają pierwszy mixtape - Jamaican Style Vol.1, właśnie zaczyna powstawać część druga.

www.jamvibez.net

 

JIGGY VIBEZ

To stricte dancehallowa grupa taneczna powstała w 2009 r. Są tegorocznymi zwycięzcami pierwszego ogólnopolskiego konkursu zespołowego Reebok Dancehall Clash http://www.dancehallclash.pl. Każdy z członków naszego zespołu od dziecka trenował przeróżne style taneczne, od tańca klasycznego zaczynając na hip hopie kończąc, lecz dopiero niesamowita energia i niepowtarzalny charakter dancehallu tańczonego przy słonecznych jamajskich kawałkach połączył ich losy.

Poznali się na żywiołowych zajęciach dancehallu prowadzonych przez założycielkę Jiggy Vibez - Monikę Cichocką w Szkole Tańców Karaibskich. Dzięki zaangażowaniu i miłości do jamajskich kroków oraz chęci do szerzenia kultury dancehallowej, do grona instruktorów dołączyli także wkrótce Dominika Śliwińska (ArtBem) i Bartek Marszałek (Szkoła Tańców Karaibskich). W skład zespołu wchodzą: Monika Cichocka, Dominika Śliwińska, Iza Machałek, Gosia Makarczuk, Marta Krzyżowska, Bartek Marszałek.

Jiggy Vibez nie chcą, żeby dancehall był kojarzony i mylony w ruchach z hip hopem bądź z innymi stylami tanecznymi, dlatego starannie dbają o zachowanie czysto jamajskiego charakteru swojego tańca i o zdobywanie najświeższych nowinek dotyczących kroków. Każdy z członków Jiggy Vibez ma swój niepowtarzalny styl, ale razem tworzymy zgrany i widowiskowy wulkan energii :D

 

DJ JEREM

Jerem - DJ, VJ, człowiek związany z kilkoma znaczącymi łódzkimi projektami. Jako DJ gra od 2005 roku. Grał m.in. u boku takich dj'i jak Jon Kennedy, Mono, czy Disco Bukkake. Supportował Skalpel, Tworzywo Sztuczne, Reps i innych. Na początku zbierał płyty mając na względzie jeden czynnik - wytwórnie, niezależnie od gatunku. Na dzień dzisiejszy gra gatunki z pogranicza funk, breaks, rap, mash-up, nu-funk, disco jazz, ska.Pomagał przy organizacji i promocji wielu łódzkich imprez, głównie cykli Strange Fruit i Soul Confectionery.

 

LOVE IS IN THE CITY!

Tego wieczoru odbędzie się wręczenie nagród konkursu FIND SOME LOVE IN LODZ.

Zaprezentujemy najciekawsze prace, które zostaną wybrane podczas BABEL NIGHT- O MIŁOŚCI I NIE TYLKO (7 grudnia 2010, Jazzga, start: 19:00)

 

SO REMEMBER: LOVE IS THE AIR 10 grudnia 2010

Klub Jazzga, Łódź Piotrkowska 17

BABEL NIGHT: NOT ONLY ABOUT LOVE - December 7th, Jazzga Club, 7 p.m.
free entrance


Haven't you had a chance to talk in Hungarian for really a long time? Are you longing for Turkish, do you miss Romanian? Do you really really feel like having a chat in German, Russian, Italian, Goergian or English? Come to the Babel Night, on Tuesday December 7th in Jazzga Club. We are going to talk about love.. but not only.

Are you trying to find out what love is? Is it poetry? Is it an everlasting moment? Is it just hormones? Or is it simply....? Come on the 7th December to Jazzga and face the concept of love together with European Volunteers. Ionela from Romania, Lioba from Germany and Julia from Hungary are inviting you for a workshop on love, movie shows and some surprises. 

The Babel Night will be organised by European Volunteers. If you want to get to know them, come on the 7th and 10th December to Jazzga. And if you would like to take part in European Voluntary Service yourself and go to another country - take a look at mlodziez.edu.pl or pay a visit n FERSO Foundation.

Babel Night is a part of the youth-friendly and foregners-friendly Week of European Voluntary Service.


BABEL NIGHT: O MIŁOŚCI I NIE TYLKO - 7 grudnia 2010, Klub Jazzga, start: 19:00

wstęp wolny


Od dawna nie miałeś okazji porozmawiać po węgiersku? Brakuje Ci tureckiego, tęsknisz za rumuńskim? Czujesz  nieodpartą ochotę porozmawiać po niemiecku, rosyjsku, włosku, gruzińsku lub angielsku? Przyjdź na Babel Night 7 grudnia do Klubu Jazzga. Porozmawiamy sobie o miłości i nie tylko.

Zachodzisz w głowę, czym jest miłość? Poezją? Niekończącym się uniesieniem? Burzą hormonów? A może po prostu....? Przyjdź 7 grudnia do Klubu Jazzga, żeby "wziąć się za bary z miłością" w towarzystwie Wolontariuszy Europejskich. Ionela z Rumunii, Lioba z Niemiec i Julia z Węgier zapraszają na warsztat o miłości, projekcje filmów i niespodzianki. 

Wieczór zorganizują Wolontariusze Europejscy. Jeśli chcesz ich poznać, zapraszamy 7 i 10 grudnia do Klubu Jazzga. A jeśli sam/sama chcesz wziąć udział w Wolontariacie Europejskim i wyjechać do innego kraju- zajrzyj do zakładki Wolontariat Europejski lub zgłoś się do Fundacji FERSO.Wieczór Babel Night został sfinansowany w ramach projektu COOLturalni mŁodzi ze środków Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.[...]

pomiędzy miłość i śmierć

wpleść anegdotę o istnieniu

[...]

nikt nie potrafi

 

Konkurs FIND SOME LOVE IN ŁÓDŹ jest organizowany w ramach tygodnia wolontariatu europejskiego. Celem konkursu jest pokazanie miłości nawet w niepozornych rzeczach życia codziennego, z różnej perspektywy.

 

Szukaj tam, gdzie nikt tego nie widzi.

Znajdź ją pod łóżkiem, za kanapą, w ciemnej piwnicy.

 

"Find some love in Lodz" daje twórcom nieograniczone możliwości .

 

Prace zostaną wybrane przez uczestników BABEL NIGHT- O MIŁOŚCI I NIE TYLKO 7 grudnia 2010, w Klubie Jazzga, start: 19:00 (wstęp wolny).

Prace zostaną wystawione w klubie Jazzga 10 XII.2010.

Nagrody będą wręczone na imprezie LOVE IS IN THE AIR w Klubie Jazzga 10.XII.2010.

 

Do wygrania atrakcyjne albumy firmy Taschen.

Pracę prosimy nadsyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6.XII.2010.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 


Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza na wieloCOOLturowe KINO w ramach akcji wieloCOOLturowa Łódź

Wieczór z kulturą gruzińską i węgierską  oraz film pokazujący rzeczywistość w tych dwóch krajach. Ciekawi goście z różnych stron świata, miła atmosfera i poczęstunek. Wieczór filmowy przygotowany przez Wolontariuszy Europejskich goszczonych i koordynowanych przez Fundację FERSO.

Miejsce i czas: czwartek 2 grudnia 2010, godzina 19:00,
biuro Fundacji FERSO ul. Próchnika 1

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

Romanian movie event

Fundacja FERSO, ośrodek szkolący i konsultacyjny programu "Młodzież w działaniu" w województwie łódzkim zaprasza na

III Tydzień Wolontariatu Europejskiego

W ramach Tygodnia odbędzie się szereg działań w całym województwie, skierowanych zarówno do młodych osób zainteresowanych wyjazdem na Wolontariat Europejski (EVS), jak i do organizacji pragnących uzyskać więcej informacji jak zająć się EVS u siebie. Startujemy już 2 grudnia!

02.12.2010 - wieloCOOLturowe KINO ? filmy z Gruzji i Węgier.

Biuro wolontariuszy Fundacji FERSO, ul. Próchnika 1, godz.19.

Wyjątkowe kino europejskie, ciekawi goście z różnych stron świata, miła atmosfera i poczęstunek.

więcej informacji

03.12.2010- Pabianickie Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ? zaprasza Grupa Wolontarystyczna ?AGRAFKA?, grupa ?Pozytywka? i Centrum Wolontariatu w Pabianicach.

Miejski Ośrodek Kultury ul Kościuszki 14 w Pabianicach, godzina 19.

W programie m.in. występy artystyczne (kluby wolontariatu), inscenizacje teatralne (grupy wolontarystyczne), pokaz tańca (CUBE DANCE), występy zaproszonych gości (Pan Sławomir Jenerowicz - uczestnik Mam talent oraz Wolontariusze Europejscy Fundacji FERSO w Łodzi).

04.12.2010 ? Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Zgierzu - zaprasza Centrum Wolontariatu w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, ul. Długa 42 godzina 11.

Czym jest Wolontariat Europejski? Jak wyjechać na taki wolontariat? Spotkanie z Wolontariuszami Europejskimi Fundacji FERSO.

 

07.12.2010 ? Babel Night ? O miłości i nie tylko. COOLturalni mŁODZi

Klub Jazzga, ul. Piotrkowska 17, godz. 19.

Pragniesz poznać inne kultury, chciałbyś dowiedzieć się o nich czegoś więcej? Od dawna nie miałeś okazji porozmawiać po węgiersku? Brakuje Ci tureckiego? Tęsknisz za rumuńskim? Czujesz nieodpartą ochotę porozmawiać po niemiecku, rosyjsku, włosku, gruzińsku lub angielsku? Porozmawiamy sobie o miłości i nie tylko. Wieczór z Wolontariuszami Europejskimi Fundacji FERSO.

więcej informacji

 

09.12.2010 ? Wolontariat Europejski ? jak gościć i wysyłać wolontariusza?

Siedziba Fundacji FERSO, ul. Piotrkowska 85, godz. 10.00 -14.00

Spotkanie informacyjne dla organizacji zainteresowanych zaangażowaniem się w Wolontariat Europejski. W czasie spotkania można nie tylko poznac założenia formalne EVS, ale też praktyczne przykłady działań młodych Europejczyków w łódzkich organizacjach (przedszkolach, bibliotekach, organizacjach pozarządowych). Każdy otrzyma pakiet materiałów informacyjnych.

więcej informacji

 

10.12.2010 ? Love Is In The Air ? spotkanie z Wolontariatem Europejskim.

Klub Jazzga, ul. Piotrkowska 17 godz. 21

Wielkie podsumowanie całego Tygodnia. Koncert City Bum Bum, pokaz tańca dancehall Jiggy Vibez, Raggamuffin wibracje Jam Vibez, Funky dj set Jerem, finał konkursu fotograficznego Find some love in Łódź, Wolontariat Europejski ? stoisko informacyjne jak zostać wolontariuszem, spotkanie z młodymi EVS-owcami mieszkającymi teraz w Łodzi, masa niespodzianek i nagród.

więcej informacji

 

 

 

Find some LOVE in ŁÓDŹ - do 6 grudnia można wziąć udział w konkursie fotograficznym

(więcej informacji o konkursie)

 

 

 


Więcej informacji o całym tygodniu na profilu Fundacji FERSO na Facebooku.

Kontakt z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel:  42 6327977

Tydzień Wolontariatu Europejskiego został sfinansowany z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi  oraz programu "Młodzież w działaniu".

Zaprasza Fundacja FERSO, ośrodek szkoleniowo - informacyjny programu "Młodzież w działaniu" w woj. łódzkim

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!