Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Eurodesk Polska


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Eurodesk Polska

Eurodesk

Eurodesk to

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany  finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Młodzież w działaniu".

Eurodesk to sieć działająca w 31 krajach europejskich . Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 70 w sieci Eurodesk Polska .

Eurodesk to informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze ? to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i nasze.

Jak działamy

Struktura. Program Eurodesk działa na czterech poziomach - europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym. Koordynatorem na poziomie europejskim jest Europejskie Biuro Eurodesku w Brukseli. Za koordynację Eurodesku w Polsce odpowiada Krajowe Biuro Eurodesk Polska, które mieści się w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Przy instytucjach i organizacjach w większych miastach, działają Regionalne Punkty Eurodesk Polska. Lokalne Punkty działają w ramach sieci regionalnych - w mniejszych miastach i miejscowościach.

Narzędzia. Konsultanci Eurodesku mają ze sobą stały kontakt online. Dzięki temu błyskawicznie zdobywamy i przekazujemy informacje. Prowadzimy też bazę polskich i europejskich programów grantowych, organizacji i instytucji, projektów, grup i organizacji szukających partnerów do projektów oraz źródeł informacji europejskich.

Know-how - nasze działania poparte są wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu informacją ? szukamy informacji, gromadzimy informacje, przetwarzamy informacje, udzielamy informacji. Naszym know-how dzielimy się z pracownikami organizacji i instytucji, które należą do sieci Eurodesk Polska. I vice versa. Konsultanci Eurodesk Polska to niejednokrotnie eksperci w dziedzinach związanych z młodzieżą, edukacją, mobilnością, szkoleniami i Unią Europejską. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielą się z innymi członkami sieci. Istotę eurodeskowego networkingu znakomicie oddaje reportaż o sieci Eurodesk Polska.

Co robimy

Odpowiadamy na pytania. Są ich setki. Np. takie: Dlaczego dzień Europy obchodzi się 9 maja? Jakie są zasady występowania na ulicy w Wielkiej Brytanii? Gdzie szukać kontaktu z młodymi Niemcami? Odpowiadamy na nie telefonicznie, mailowo, osobiście. Masz pytanie? Skontaktuj się z Krajowym Biurem Eurodesk Polska lub jednym z punktów Eurodesk Polska.

Informujemy! Konkursy, granty, szkolenia - nasze aktualności to przegląd najważniejszych spraw związanych z europejską polityką młodzieżową. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach, publikacjach, nowościach w internecie. Najciekawsze newsy wysyłamy co miesiąc elektronicznym newsletterem - Eurokursorem. Raz na tydzień wysyłamy newsletter Eurokursor Partnerzy z informacjami o organizacjach i grupach szukających partnerów do projektów. Wydajemy też kwartalnik "Europa dla Aktywnych", który w połowie roku 2010 zastąpił wydawany przez 5 lat dwumiesięczny newsletter "Twój Eurodesk" i tematyczne publikacje specjalne Eurodesk Polska. "EdA" otrzymuje kilka tysięcy organizacji i instytucji w całej Polsce.

Wydajemy publikacje. Tak, jesteś Europejczykiem! I możesz bez przeszkód wyjechać do innego unijnego kraju - na studia, do pracy, na wolontariat. Od czego zacząć? Od lektury " Na biało ", " Studiowanie to wyzwanie ", " Altruisty w akcji", czyli naszych publikacji o pracy, studiach i wolontariacie w Europie. Publikacje dostępne są za darmo w punktach Eurodesk Polska. Tylko i wyłącznie.

Prowadzimy eurolekcje. O pracy, studiach, wolontariacie, funduszach i innych europejskich szansach. Lekcji jest pięć. Każda inna, wszystkie ciekawe. Opracowane przez znających się na rzeczy konsultantów Eurodesk Polska. To oni prowadzą lekcje - w szkołach i organizacjach młodzieżowych. Gdzie i na jakich zasadach? Czytaj na stronie eurolekcje.

Odpowiadamy za Europejski Portal Młodzieżowy, na który składa się 10 000 linków prowadzących do stron internetowych w 31 krajach europejskich. Wszystkie wybrali i opisali konsultanci krajowi Eurodesku. Europejski Portal Młodzieżowy. Składa się z 7 działów. Trzy najważniejsze to wolontariat, praca i studia. To najbardziej młodzieżowa strona Unii Europejskiej.

 

Młodzież w działaniuFRSE