Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
LOVE IS IN THE AIR - 10 grudnia 2010, Jazzga


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

LOVE IS IN THE AIR - 10 grudnia 2010, Jazzga, start: 21:00

wstęp wolny

Love is in the air and.. Love is in the city! Twórcy imprezy, kolektyw muzyczno-kulturalny, zaprasza na artystyczny kolaż w międzynarodowym towarzystwie wolontariuszy europejskich.


Atmosfery dopełnią tańcem: Jiggy Vibez, warszawski zespół taneczny, prezentujący najgorętszy dancehall, muzyką na bębnach: City Bum Bum, dźwiękami z płyt winylowych: Jam Vibez-raggamufin kolektyw oraz funkujący dj Jerem.

Wszystko to zgodnie z przyświecającą nam ideą najpiękniejszego z możliwych uczuć - miłością.Tego wieczoru każdy będzie mógł ją poczuć.

LOVE IS THE AIR to impreza finałowa europejskiego tygodnia wolontariatu. Wolontariat Europejski to program UE, dzięki któremu każdego roku tysiące młodych ludzi może skosztować życia i pracy za granicą (jako wolontariusze) i doświadczyć specyfiki innej kultury. Program wspiera wymianę kulturową i solidarność między ludźmi. Fundacja FERSO co roku gości u siebie kilkoro wolontariuszy europejskich. Jeśli chcecie ich poznać - zapraszamy 7 i 10 grudnia do Klubu Jazzga. A jeśli chcecie sami wziąć udział w Wolontariacie Europejskim - zajrzyjcie do zakładki Wolontariat Europejski na mlodziez.edu.pl

CITY BUM BUM

Zespół City Bum Bum powstał w 2004 roku z inicjatywy Wojtka Pęczka, założyciela pierwszej w Polsce szkoły perkusji zachodnioafrykańskiej o tej samej nazwie. City Bum Bum wykonuje tradycyjną muzykę Afryki Zachodniej, która jest nierozerwalnie związana z tańcem i ze śpiewem. Główne inspiracje zespołu to repertuar tradycyjnych rytmów ludu Malinke z regionu Hamana w Gwinei oraz muzyka baletowa i choreografie z Conakry. Każdego roku członkowie CBB odbywają podróż do źródeł sztuki w Afryce Zachodniej, gdzie czerpią wiedzę od mistrzów tradycyjnej muzyki i tańca. Zespół występował na wielu scenach z muzykami światowej klasy, m.in. z Seckou Keita z Senegalu (mistrz kory - zachodnioafrykańskiej harfy - i wirtuoz djembe), Oleg Kireyev Quartet (jazzowy zespół fenomenalnego rosyjskiego saksofonisty), Namory Keita (tradycyjny djembefola z wioski z Sangbarala w Gwinei). Grupa wiele razy występowała w Filharmonii Łódzkiej oraz na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Każdy koncert zespołu to barwne, żywiołowe, zapadające w pamięci widowisko, w czasie którego rytm, śpiew oraz taniec łączą muzyków i widownię.


JAM VIBEZ

Reprezentanci Łodzi, dźwigają ogromne ilości czarnych płyt organizując większość imprez w swoim mieście spod znaku reggae - raggamuffin - dancehall. Historia powstania soundu sięga wakacji 2005 roku. W nieistniejącej już pierwszej lokalizacji klubu Luka. Awiom (selektor), po odejściu z poprzedniego składu, spotyka na jednej z imprez DJ Kleeba. Tak po kilku wspólnych imprezach rodzi się idea Jam Vibez. Następnie, po paru miesiącach i ponad 50 imprezach do załogi dołącza Janek - glos Jam Vibez, obdarzony darem niesamowitego freestyle'u i improwizacji. Tak grają do dziś prezentując na imprezach w całej Polsce szeroko pojęty nurt reggae - głównie raggamuffin i dancehall przełomu lat 80/90. Konsekwentnie zdobywając swój własny styl i uznanie, uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Pojedynku Sound Systemów SOUND CLASH 2007 w Poznaniu, razem z Rass Bas, Tisztelet i Rainbow Hi-Fi. Obecnie Jam Vibez to najaktywniejszy łódzki skład (już prawie 200 imprez!), i co najważniejsze - trojka przyjaciół, dla których reggae to nieodłączna część życia. Na swoim koncie mają pierwszy mixtape - Jamaican Style Vol.1, właśnie zaczyna powstawać część druga.

www.jamvibez.net

 

JIGGY VIBEZ

To stricte dancehallowa grupa taneczna powstała w 2009 r. Są tegorocznymi zwycięzcami pierwszego ogólnopolskiego konkursu zespołowego Reebok Dancehall Clash http://www.dancehallclash.pl. Każdy z członków naszego zespołu od dziecka trenował przeróżne style taneczne, od tańca klasycznego zaczynając na hip hopie kończąc, lecz dopiero niesamowita energia i niepowtarzalny charakter dancehallu tańczonego przy słonecznych jamajskich kawałkach połączył ich losy.

Poznali się na żywiołowych zajęciach dancehallu prowadzonych przez założycielkę Jiggy Vibez - Monikę Cichocką w Szkole Tańców Karaibskich. Dzięki zaangażowaniu i miłości do jamajskich kroków oraz chęci do szerzenia kultury dancehallowej, do grona instruktorów dołączyli także wkrótce Dominika Śliwińska (ArtBem) i Bartek Marszałek (Szkoła Tańców Karaibskich). W skład zespołu wchodzą: Monika Cichocka, Dominika Śliwińska, Iza Machałek, Gosia Makarczuk, Marta Krzyżowska, Bartek Marszałek.

Jiggy Vibez nie chcą, żeby dancehall był kojarzony i mylony w ruchach z hip hopem bądź z innymi stylami tanecznymi, dlatego starannie dbają o zachowanie czysto jamajskiego charakteru swojego tańca i o zdobywanie najświeższych nowinek dotyczących kroków. Każdy z członków Jiggy Vibez ma swój niepowtarzalny styl, ale razem tworzymy zgrany i widowiskowy wulkan energii :D

 

DJ JEREM

Jerem - DJ, VJ, człowiek związany z kilkoma znaczącymi łódzkimi projektami. Jako DJ gra od 2005 roku. Grał m.in. u boku takich dj'i jak Jon Kennedy, Mono, czy Disco Bukkake. Supportował Skalpel, Tworzywo Sztuczne, Reps i innych. Na początku zbierał płyty mając na względzie jeden czynnik - wytwórnie, niezależnie od gatunku. Na dzień dzisiejszy gra gatunki z pogranicza funk, breaks, rap, mash-up, nu-funk, disco jazz, ska.Pomagał przy organizacji i promocji wielu łódzkich imprez, głównie cykli Strange Fruit i Soul Confectionery.

 

LOVE IS IN THE CITY!

Tego wieczoru odbędzie się wręczenie nagród konkursu FIND SOME LOVE IN LODZ.

Zaprezentujemy najciekawsze prace, które zostaną wybrane podczas BABEL NIGHT- O MIŁOŚCI I NIE TYLKO (7 grudnia 2010, Jazzga, start: 19:00)

 

SO REMEMBER: LOVE IS THE AIR 10 grudnia 2010

Klub Jazzga, Łódź Piotrkowska 17