Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
SZKOLENIE „Mission impossibe?- o wizji i misji w organizacji pozarządowej”


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.

 


Zagadnienie misji wizji są tak podstawowe w organizacjach pozarządowych, że bardzo często o tym się nie rozmawia, nie wypada nie wiedzieć, nie wypada pytać - przecież to jest oczywiste. To? Czyli co?
No właśnie. Równie często spotykam się z tworzeniem misji i wizji na pokaz, wedle oczekiwań i mody otoczenia bez minimalnego wglądu we własne motywy działania. Czy można działać bez misji i wizji? Czy misja i wizja są częścią strategii rozwoju organizacji? 
Jaką rolę wizja i misja pełnią w organizacji uczącej się i organizacji inteligentnej?
Czy misja i wizja są bytem niezmiennym, czy rozwijającym się?
Te i inne pytania będą nadawać kierunek spotkaniu w październiku. 

  • Czym są wizja i misja w organizacji pozarządowej?
  • Jakie są sposoby tworzenia misji i wizji? Jakim językiem ją pisać? Kto ją tworzy? Jakie powinno być wsparcie w jej wdrażaniu? Jaki wpływ ma otoczenie na jej charakter?
  • Jak przejść od stanu w organizacji, kiedy wizja i misja nie są jasne  (jeżeli w ogóle istnieją) do etapu, kiedy misja i wizja są jasno określone, znane i rozumiane przez wszystkich członków organizacji, gdzie misja i wizja wytyczają kierunek strategicznych działań organizacji i są czynnikiem niezbędnym w podejmowaniu decyzji?
  • Czy o wartościach faktycznie się nie dyskutuje? - kiedy i jak mówimy o wartościach w organizacji, skoro nowoczesne zarządzanie koncentruje sie na ludziach, na motywach ich działania i wartościach jakie sobą reprezentują jako zasób organizacji?
  • Misja, wizja i wartości, a kultura jawna i ukryta organizacji jako odzwierciedlenie kultury szerszych zbiorowości.
  • Jakie są różnice w  tworzeniu misji i wizji  w fundacji, stowarzyszeniu i aliansie  (długoterminowym partnerstwie, np. federacji)?

 

Nasze spotkanie będzie miało charakter interaktywnych warsztatów,  w dialogu z praktykami.  Dwudniowe szkolenie opierać się będzie na dużej ilości ćwiczeń, mających na celu praktyczne poznanie różnorodnych narzędzi, adekwatnych do indywidualnych preferencji i kompetencji uczestników. Zagadnienia spotkania  dopasowane są do  realiów i potrzeb uczestników.

Szczegółowy program szkolenia zostanie opracowany w odpowiedzi na faktyczne potrzeby uczestników biorących udział w szkoleniu (formularz zgłoszeniowy)


Trener:

Dagna Gmitrowicz – Osoba działająca na rzecz pozytywnej zmiany społecznej, pracująca na rzecz rozwoju indywidualnego , zespołów i społeczności. Poruszająca tematy związane z iluzją demokracji i alternatywnymi sposobami podejmowania decyzji, efektywną komunikacją i pracą na rzecz porozumienia. Prowadzi szereg działań mających na celu wzmocnienie kreatywności wśród odbiorców i samosterowności połączone z mapowaniem zasobów i predyspozycji. Pracuje nad profesjonalizacją trzeciego sektora, aktywnie współtworzy alternatywną przestrzeń kulturalną w Łodzi.


Szkolenie:  18-19 październik  2013 od 9.00 do 17.00

Zgłoszenia za pomocą formularza online przyjmowane są do 07.10.2013:
https://docs.google.com/forms/d/16A5oZTT9uNtyIGl4Fr8U8XUw46OLOtIz53iY36O4P4M/viewform


Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)
Organizatorzy pokrywają koszt wyżywienia i materiałów szkoleniowych.
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu.

Formularze dostępne też na stronie www.lcobywatelskie.blogspot.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do 08 października 2013.

W razie pytań związanych ze szkoleniem – proszę o kontakt pod nr tel. 426327977  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.