Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
SZKOLENIE „Praca projektem jako strategiczny element rozwoju organizacji”


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich, lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.


Celem szkolenia jest nabycie podstawowej  wiedzy w zakresie tworzenia i zarządzania projektami. W szkoleniu rozumiemy projekt jako długofalowe, zaplanowane działanie organizacji, w oparciu o jej misję, potrzeby beneficjentów i członków. Szkolenie będzie okazją nabycia umiejętności konstruowania podstawowych elementów projektu (cel, budżet, harmonogram, ewaluacja), w oparciu o potrzeby społeczności lokalnej i organizacji. Przyszli koordynatorzy poznają podstawowe  metody zarządzania zespołem oraz ogólne zasady aplikowania o dotacje.


Szczegółowe zagadnienia:

 

  1. Czym jest „myślenie projektowe”?
  2. Jak poprawnie formułować cel?
  3. Jakie metody możemy stosować w projekcie i jak przełożyć to na harmonogram?
  4. Jak zadbać o prawidłową konstrukcję budżetu i  monitoring wydatków?
  5. Jak włączać ludzi do wspólnego tworzenia i realizacji projektu?
  6. Jakie są możliwości pozyskania funduszy  na nasze działania?


Szkolenie skierowane jest do osób, które nie mają   (lub posiadają minimalne) doświadczenie w temacie pracy projektem. Najbardziej na szkoleniu skorzystają osoby, które mają organizację/ grupę w której mogą działać, natomiast nie posiadają wiedzy jak zacząć realizować działania/projekty.Szczegółowy program szkolenia zostanie opracowany w odpowiedzi na faktyczne potrzeby uczestników biorących udział w szkoleniu (formularz zgłoszeniowy).


Trenerzy:


Jacek Jędrzejczak – certyfikowany trener biznesu metodologii SET. Absolwent kursu „Profesjonalny menadżer 3 sektora” przy Collegium Civitas.  Działa w organizacji pozarządowych od wielu lat, prowadził setki godzin warsztatów i szkoleń dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wiceprezes Łódzkiej Federacji Organizacji Pozarządowych.Joanna Jędrzejczak – Absolwentka Pedagogiki Medialnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działa w organizacjach pozarządowych od 2004 roku, głownie jako edukatorka i koordynatorka projektów międzynarodowych. Od 2006 roku trenerka programu „Młodzież w działaniu”.


Szkolenie:  11 -12 grudzień  2013   od 9.00 Do 17.00
Zgłoszenia za pomocą formularza online przyjmowane są do 02.12.2013:

https://docs.google.com/forms/d/1kqdqc876XY1m5AbDkG_ZSbgO6eQCg2BEohmMR5M4hIs/viewform


Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)
Organizatorzy pokrywają koszt wyżywienia i materiałów szkoleniowych.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu.Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do 03 grudnia 2013.

W razie pytań związanych ze szkoleniem – proszę o kontakt pod nr tel. 426327977  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.