Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Zaproszenie do sieci szkół i przedszkoli - ekologia, współpraca, dobra komunikacja


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

WSPÓŁPRACA W 3D to program o charakterze ekologicznym, który rozwinie współpracę społeczności Waszej placówki. Przyłączcie się do sieci łódzkich przedszkoli i szkół, opracujcie plan na inicjatywę i razem działajcie na rzecz dzieci i placówki. Dobra komunikacja, współpraca, ekologia i zdrowie - o to zawsze warto zadbać! Program skierowany jest do publicznych i prywatnych przedszkoli i szkół podstawowych z Łodzi. Termin działań: wrzesień 2015 – kwiecień 2016.

 

 

Jakie są poszczególne fazy programu?

 1. Zgłoszenie się do projektu - do 30.09.2015r.
 2. Założenie klubu Współpracy w 3D – październik 2015
 3. Spotkanie informacyjne – październik 2015
 4. Udział w cyklu 3 szkoleń dot. podejmowania wspólnych inicjatyw i decyzji, dialogu i współpracy w placówce) (październik – listopad 2005)
 5. Zaprojektowanie i przeprowadzenie małej inicjatywy ekologicznej lub zdrowotnej wspólnie z dziećmi (np. stworzenie ogródka, ustalenie jadłospisu) - grudzień 2015 - luty 2016
 6. Konkurs na najlepsza inicjatywę - luty 2016
 7. Certyfikacja placówek, udział w konferencji - marzec 2016
 8. Wydanie przez Fundację FERSO publikacji z opisami Waszych inicjatyw - kwiecień 2016

 

Każda aktywna placówka otrzyma Certyfikat od UMŁ i Fundacji FERSO.

W fazie wdrożenia placówki otrzymają indywidualne wsparcie opiekunów merytorycznych, zaś najlepsze inicjatywy zostaną nagrodzone pakietami ekologicznymi dla szkół.

 

Organizator: Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Koszty: Placówka nie ponosi żadnych kosztów udziału w projekcie.


Zadania placówki:

 1. Udział przedstawicieli rodziców i nauczycieli w min. 2 szkoleniach
 2. Założenie klubu Współpracy w 3D w swojej placówce
 3. Aktywne wprowadzenie i opisanie 1 wybranej wspólnej inicjatywy w swojej placówce
 4. Promocja sieci przedszkoli i szkół biorących udział w programie

 

Ilość osób zaangażowanych w działania w placówce: Wystarczy stworzyć zespół składający się z 4 osób: 2 nauczycieli i 2 rodziców, którzy chcą zdobyć wyjątkowe kompetencje w obszarze tworzenia inicjatyw i komunikacji.


Zainteresowane placówki prosimy o zgłoszenie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem: nazwy i adresu placówki, osoby kontaktowej i kontaktowego numeru telefonu – nasi pracownicy skontaktują się z Państwem, aby udzielić szczegółowych informacji.


Zgłoszenia do programu prosimy przesyłać do 30  września 2015  (obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona).


Informacje o inicjatywie WSPÓŁPRACA W 3D – Przedszkola i Szkoły Zrównoważonego Rozwoju:


 

O organizatorze: http://ferso.org/, tel. 42 632 79 77

 

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
Obywatele dla Demokracji
www.ngofund.org.pl