Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Obywatelska debata wyborcza


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Łódzkie organizacje pozarządowej zorganizowały dyskusję przedwyborczą, jakiej jeszcze do tej pory w mieście nie było. Kandydaci i kandydatki z największymi szansami na objęcie stanowiska Prezydenta Łodzi odpowadali na pytania łódzkich organizacji pozarządowych oraz środowisk obywatelskich. A wszystko to dokładnie 7 dni przed I turą wyborów.

Debata odbyła się 14 listopada o godz. 15.30 w sali audiowizualnej w ms2, dotyczyła pięciu ważnych obszarów tematycznych: rewitalizacji, transportu, kultury, polityki społecznej oraz partycypacji.

Swoją obecność potwierdzili (w kolejności alfabetycznej) Zdzisława Janowska, Dariusz Joński, Włodzimierz Tomaszewski, Witold Waszczykowski i Hanna Zdanowska.

Wszyscy kandydaci i kandydatki zmierzyli się z pytaniami przygotowanymi i przesłanymi wcześniej przez grupy robocze złożone z przedstawicieli ponad dwudziestu organizacji oraz inicjatyw obywatelskich.

Każdy blok tematyczny rozpoczął się od 3-minutowego wprowadzenia jednego z przedstawicieli sektora obywatelskiego, który pokrótce przedstawi diagnozę sytuacji oraz zadał kandydatom po 3 pytania. Każda z osób ubiegających się o fotel prezydenta miała czas na odpowiedź, jak również na ustosunkowanie się do wypowiedzi pozostałych panelistów.

Spotkanie zostało nagrane przez ekipę HaloŁódź i udostępnione w sieci , tak aby każdy łodzianin posiadający dostęp do Internetu mógł obejrzeć zapis debaty i samemu zadecydować, który z kandydatów najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom. Organizatorami debaty była szeroka koalicja kilkudziesięciu środowisk obywatelskich zajmujących się różnymi dziedzinami i o zróżnicowanych poglądach politycznych.

Debata w liczbach:
5 kandydatów.
5 obszarów tematycznych.
15 pytań.
2,5 godz.
Ponad 20 organizacji i środowisk obywatelskich.


Organizatorzy:
Inicjatywa „Łodzianie decydują”,
Partnerstwo dla Księżego Młyna,
Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie,
Łódzki Klub Krytyki Politycznej,
Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju „Regio”.
Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”,
Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu,
Stowarzyszenie Projekt: Polska!,
Stowarzyszenie Teatralne Chorea,
Łódź Art Center,
Młodzi Socjaliści,
Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego,
Grupa Pewnych Osób
Łódzka Federacja Organizacji Pozarządowych:
Stowarzyszenie „Deska, tricki, życie” przy firmie Skate System,
Stowarzyszenie „Alternatywa BMX”,
Stowarzyszenie kobiety.lodz.pl,
Stowarzyszenie „PROCINEMA”,
Stowarzyszenie „NUD-NO!”,
Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego „FERSO”,
Fundacja „ARTE EGO”,
Fundacja GALERIA PROMOCJI.
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich (Oddział Łódzki),
Kwartalnik „Arterie”,
Stowarzyszenie „NASZA GALERIA”,
Fundacja „Aurea Libertas”,
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej „Spatium”,
Przedstawicielstwo Regionalne Forum Młodych Dyplomatów w Łodzi.


O DEBACIE W MEDIACH:

http://lodzkie.ngo.pl/wiadomosc/600212.html

http://www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,3590,1,1.html

http://www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,3593,1,1.html