Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Drugie życie przedmiotów


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

W trakcie obiadów czwartkowych, co pewien czas organizujemy  - Give Away, czyli giełdę wymiany używanych przedmiotów. Chcemy w ten sposób rozpocząć dobrą tradycję drugiego życia używanych przedmiotów. Zamiast coś wyrzucać dajmy to komuś innemu. Dzięki temu, możemy ograniczyć niepotrzebną konsumpcję i przyczynić się do zmniejszenia wykorzystania ziemskich zasobów.

Regulamin uczestnictwa w Give Away.

Podstawowe pojęcia wymiany:
"Give Away " w dalszej części tekstu GA, wymiana bezfinansowa różnych używanych przedmiotów,
Uczestnik- każda osoba biorąca udział w wymianie,
Wspólna pula - przedmioty przyniesione przez uczestników do wymiany,

1. Każdy uczestnik przynosi używany, lecz sprawny przedmiot, przedmioty. Uwaga: przedmiot wstawiony do GA musi być sprawny, pełnić przeznaczoną mu funkcję. Dopuszcza się udział przedmiotu nie w pełni funkcjonalnego tylko wtedy gdy usterka jest bardzo łatwa do usunięcia oraz oddająca go osoba określi w sposób możliwie najdokładniejszy wadę danego przedmiotu.
2. Każdy kto przyniósł coś na wymianę ma prawo do wzięcia innego przedmiotu z puli przyniesionej przez innych uczestników.
3. Wykładając przedmioty do wspólnej puli uczestnik GA przestaje rościć sobie jakiekolwiek prawa do przedmiotu udostępnionego do wymiany.
4. W pierwszej kolejności następuje wymiana w stosunku 1:1, czyli każdy przedmiot posiada wartość jednostkową, nie klasyfikujemy przedmiotów pod kątem ich wartości finansowej lecz ilościowej.
5. W wypadku, gdy na koniec wymiany w puli pozostaje duża liczba przedmiotów dopuszczalna jest wymiana w stosunku innym niż 1:1, jednakże organizator zastrzega sobie prawo do określenia stosunku ilościowego wymiany.
6. Do udziału w wymianie nie mogą być dopuszczone żywe zwierzęta, rośliny, (części zwierząt i trofea myśliwskie), przedmioty pochodzące z nielegalnego źródła lub budzące wątpliwości natury etycznej. Uczestnicy oraz organizator GA mają prawo przedmiot tego typu wyłączyć z GA.
7. Przedmioty które nie znajdą swoich nabywców podczas GA, automatycznie przechodzą do puli magazynowej celem ich udostępnienia w następnym GA. Trzykrotna próba znalezienia przez dany przedmiot posiadacza zakończona niepowodzeniem będzie skutkować oddaniem przedmiotu do przetworzenia.
8. GA nie jest miejscem do utylizacji różnego typu urządzeń, dlatego uczestnicy GA nie mogą przekazywać do wspólnej puli przedmiotów które w zamyśle nie będą mogły znaleźć nabywców, ze względu na swoją nietypowość lub defekty, zarówno widoczne jak i ukryte.