Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Narzędzia do pracy z młodzieżą: „Historia, która jednoczy”


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

 

W ramach międzynarodowego szkolenia „History which connect” nasza Fundacja gościła uczestników z Mołdawii, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej, Armenii i Gruzji.

 

 

Główna ideą projektu było pokazanie jak można spokojnie rozmawiać o naszej wspólnej historii, która często wywołuje kontrowersje i nieporozumienia. Językiem szkolenia był język rosyjski.
Dzięki różnego rodzaju ćwiczeniom uczestnicy, nie tylko nauczyli się rozmawiać o niedawnej przeszłości, ale również zapoznali się z różnymi metodami nauczania. Punktem kluczowym było przeprowadzenie „debaty oksfordzkiej”, podczas której goście poczuli, jak trudno wygłaszać przemówienia i odpowiadać na pojawiające się pytania ze strony publiczności.


Ponadto by przekazać to czego nauczyli się na szkoleniu młodzieży, z którą pracują na co dzień, uczestnicy przygotowali scenariusze zajęć wykorzystując wiedze i narzędzia poznane na szkoleniu.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatem ich pracy – do pobrania  TUTAJ

 


Projekt realizowany w ramach programu ERASMUS +