W tym samym czasie kiedy Fundacja FERSO gościła wolontariuszy z Niemiec dwie panie - Maria Filipiak oraz Barbara Skalska pracowały jako wolontariuszki w organizacji Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w m Fürstenwalde, w Niemczech.

 

 

Nasze wolontariuszki przez trzy tygodnie pracowały w organizacji Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w małej miejscowości Fürstenwalde, w Niemczech, położonej zaledwie 40 km od granicy z Polską i niecałe 60 km od Berlina.

 

 

Głównym zadaniem wolontariuszek były warsztaty kulinarne z dziećmi ze świetlic z Fürstenwalde i okolic. Panie pokazywały jak robi się naleśniki, a także opowiadały o polskich tradycjach związanych z jedzeniem i kuchnią.

 

W siedzibie organizacji JuSeV zorganizowały wieczorek polski, w czasie którego serwowano, między innymi, żurek z białą kiełbasą.

W wolnym czasie panie zwiedzały okolicę, a także stolicę Niemiec – Berlin.

 

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.