Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Idea projektu


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Projekt "Senior Urban and Rural Environmentalists" (SURE) wspiera współpracę dwojga partnerów - Fundacji FERSO z Polski i stowarzyszenia Fattoria Pugliese Diffusa (FPD) z Włoch. Parterom zależy, aby skuteczniej wpływać na swoje społeczności lokalne. FERSO i FPD przez dwa lata (od sierpnia 2011 do sierpnia 2013 r.) będą wymieniać się doświadczeniem z zakresu pozaformalnej edukacji osób dorosłych, chcą także zwiększyć zainteresowanie tematyką ekologii wśród seniorów, tj. osób 50+.


Obaj partnerzy mają znaczące doświadczenie w prowadzeniu zajęć i projektów z proekologicznych, a także wspierania inicjatyw obywatelskich, przy czym FERSO bliższe jest podejmowanie działań na terenach miejskich, zaś FPD- na obszarach wiejskich (południe Włoch).


W ciągu dwóch lat będzie miała miejsce wymiana 12 seniorów z Polski i Włoch. Z każdego kraju wyjedzie sześcioro seniorów, którzy wezmą udział w trzytygodniowych działaniach wolontariackich u partnera. Seniorzy będą aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do wyjazdów, a po powrocie podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Podczas wyjazdów będą włączeni  w działania lokalne we współpracy ze swoimi rówieśnikami oraz grupą młodszych wolontariuszy. Wymiany seniorów odbywać się będą w okresie kwiecień-czerwiec 2012 oraz wrzesień-listopad 2012.

 

O dokładnych datach wyjazdów i przygotowań informować będziemy na stronie FERSO na przełomie stycznia i lutego 2012 roku. Prosimy zatem o cierpliwość. W międzyczasie polecamy zakładkę "Wolontariat seniorów z Bułgarią", w której znajdą Państwo informacje o trwającym od sierpnia 2010 r. projekcie skierowanym do seniorów.

 

Logo partnera:


 

 

 

 

 

 

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.