Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Koleje Study Tours to Poland już za nami!


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

 

W drugiej połowie maja 2015 Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO przez dwa tygodnie gościła studentów z Ukrainy, Białorusi i Rosji w ramach programu Study Tours to Poland - STP.

 

Jedenaście uczestniczek i dwóch uczestników wizyty miało okazję spotkać się z przedstawicielami samorządu: Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego, polityki (pani poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska) młodymi biznesmenami (właścicielem lokalu Spółdzielnia i twórcą spółdzielni socjalnej, która prowadzi hostel La Granda), a także studentami Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ciekawym wykładem okazał się ten przygotowany przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Uczestnicy zwiedzili też urokliwy Pałac Herbsta położony na Księżym Młynie, poznali historię łódzkiego przemysłu włókienniczego i kinematografii.  Co ważne, także polscy wolontariusze i współpracownicy Fundacji mogli lepiej poznać kuchnię i kulturę krajów, z których przybyli nasi goście, a wszystko za sprawą wegetariańskiego obiadu, w całości przygotowanego przez uczestników.


Udało się też wyjechać poza Łódź – do Uniejowa, gdzie uczestnicy na własne oczy przekonali się jak wykorzystujemy fundusze unijne, oraz do Warszawy, którą zwiedzili z profesjonalnym przewodnikiem, a na koniec mieli szansę odwiedzić nowoczesne i niezwykle ciekawe Muzeum Żydów Polskich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty!

 

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a